Psy, pies, rasy psów

Fajny portal o psach – Psiotek.pl


Amstaff

Pies amstaf, którego prawidłowa nazwa brzmi- amerykański staffordshire terrier z wyglądu wydaje się raczej groźnym i niebezpiecznym psem.

Amstaff

Amstaff – źródło: Dancelovv.pinger.pl

W roku 1870 pierwsze staffordshire bulteriery przybyły wraz z angielskimi osadnikami do USA i otrzymały nazwę amerykańskich staffordshire terrierów. Mają one wyższe kończyny i są zgrabniejsze niż ich  angielscy przodkowie. Chociaż obecnie jest to zabronione, to są one w USA hodowane do walki i przeważnie nadaje się im nazwę pit bull terrierów. Jest to pies przyjazny w stosunku do ludzi, kontaktowy i jest niezawodnym towarzyszem dzieci. Jest to pies, który potrzebuje dużo ruchu i zajęcia. Samce osiągają wielkość od 46-48 cm, a samice od 43-46cm. Amstaf jest psem dobrze zbudowanym i umięśnionym. Posiada on niezbyt dużą głowę, szeroką czaszkę; krótkie, niecięte uszy; ciemne, głęboko osadzone oczy- tutaj należy pamiętać o tym, aby oczy nie były różowe; równe wargi; silne i mocno umięśnione ramiona; krótki zad; zbyt krótki ogon w porównaniu do rozmiarów psa. Jego sierść jest krótka, twarda w dotyku, a także lśniąca.

Komentarze

One Response to “Amstaff”

 1. Almstaf
  Styczeń 15th, 2014 @ 20:04

  Mój Amstaff jst psem energicznym i skorym do zabawy. Lubi wszystko nosić w pysku co mnie cieszy, bo raz pomógł mi nosić nawet kosz z zakupami. Do tej rasy trzeba mieć odpowiednie pojedliście i sporo nerwów.

Napisz komentarz

 • Ankieta

  Czy masz w domu psa?

  Zobacz wyniki

  Loading ... Loading ...
 • Archiwum

 • Statystyki

  Dzisiaj było 20 osób.
  Teraz buszuje: 0
  Od początku 10141