Psy, pies, rasy psów

Fajny portal o psach – Psiotek.pl


Bulterier

Bulterier jak każdy pies potrzebuje odpowiedniej ilości witamin, minerałów i składników odżywczych. Generalnie nie ma jakiś konkretnych diet tylko dla bulterierów.

Bulterier

Bulterier – źródło: Psy-pies.com

Doświadczeni hodowcy zalecają jednak aby podawać określone karmy z wyższej półki. Należy również drogą prób i błędów sprawdzać co jest najlepsze dla naszego psa. Może się bowiem zdarzyć, że nasz pies będzie cierpiał na alergię pokarmową, w związku z czym należy dopasować pokarm tak, aby ograniczyć cierpienie psa. Można podawać dietę opartą tylko i wyłącznie na karmie. Wtedy pies otrzymuje odpowiedni i zbilansowany posiłek. Konieczne jest, aby podawać karmy dla psów średnich i dużych. Można też zastosować jedzenie domowe np. mieszanki kości, mięsa i warzyw. Wtedy jednak trzeba pamiętać o dodatkowych preparatach uzupełniających niedobór witamin i mikroelementów. Podając jedzenie domowe, nie należy oczywiście go przyprawiać. Takie praktyki mogą znacząco zagrozić nerkom psa, co może doprowadzić do choroby tych delikatnych u tego gatunku narządów.

Komentarze

One Response to “Bulterier”

 1. Bulteriery
  Styczeń 14th, 2014 @ 20:15

  Mam dwa Bulteriery i są to znakomite psy. Radosne, uwielbiające zabawę. Przymierzam się do zakupu kolejnego pieska bo jestem przekonany, że on także sobie poradzi z pozostałą dwójką. Inteligentne oraz czyste. To się ceni.

Napisz komentarz

 • Ankieta

  Czy masz w domu psa?

  Zobacz wyniki

  Loading ... Loading ...
 • Archiwum

 • Statystyki

  Dzisiaj było 6 osób.
  Teraz buszuje: 0
  Od początku 10104