Psy, pies, rasy psów

Fajny portal o psach – Psiotek.pl


Czarny terier rosyjski

Czarne teriery rosyjskie pojawiły się w Polsce dopiero w latach 80. XX wieku. Ciągle są w naszym kraju rasą egzotyczną i niezbyt popularną. Choć nie można odmówić im urody, nie znajdują one na razie wielu amatorów.

Czarny terier rosyjski

Czarny terier rosyjski – źródło: Podkarpackie.szybkooferty.pl

Potencjalnych nabywców może odstraszać ich pokaźna wielkość i wiążące się z tym wydatki na psie pożywienie. Niełatwa jest też pielęgnacja gęstego i twardego futra tych zwierząt. Hodowcy podkreślają jednak, że teriery rosyjskie cechują szczególne cechy charakteru, dzięki którym nader szybko zjednują sobie serca właścicieli. Są to psy opanowane, towarzyskie, przyjacielsko nastawione do ludzi i innych zwierząt, nieszczekające bez wyraźniej potrzeby. Swojemu właścicielowi potrafią okazywać wielkie oddanie, chodząc nawet za nim krok w krok. Co więcej, lubią dzieci i bardzo chętnie bawią się z nimi. Nie nadają się do życia na podwórku, ale świetnie znoszą chłody, są odporne i rzadko zdarza im się chorować. Czarny terier rosyjski może więc być idealnym przyjacielem dla całej rodziny.

Komentarze

One Response to “Czarny terier rosyjski”

 1. Terier rosyjski
  Styczeń 12th, 2014 @ 19:12

  Witam wszystkich serdecznie. W mojej opinii teriery rosyjskie nie powinny służyć za psa obronnego, bo czasem głupieją w sytuacji zagrożenia życia. Lubią one spokojne tereny, czyli mieszkania. Przywiązują się do właścicieli.

Napisz komentarz

 • Ankieta

  Czy masz w domu psa?

  Zobacz wyniki

  Loading ... Loading ...
 • Archiwum

 • Statystyki

  Dzisiaj było 40 osób.
  Teraz buszuje: 0
  Od początku 10145