Psy, pies, rasy psów

Fajny portal o psach – Psiotek.pl


Foxterier krótkowłosy

Foxterier jest to jedna z najpopularniejszych ras. Ta odmiana foxteriera, czyli foxterier krótkowłosy- nie jest dosyć często spotykana. Obecnie rasa ta jest nazywana -foks lub foksik.

Foxterier krótkowłosy

Foxterier krótkowłosy – źródło: Laskia.blog.onet.pl

Jest jedną ze starszych ras brytyjskich, która została wyhodowana tak jakby w zastępstwie jamnika i która była wykorzystywana przez myśliwych do polowań. Szczyt popularności tej odmiany przypadł na lata 20 naszego wieku.  Pieski te wywodzą się z Wielkiej Brytanii, gdzie były wykorzystywane do „usuwania” i tępienia lisów, które to „podkradały” hodowcą owiec jagnięta. Pieski te mają bardzo dużo energii i silny instynkt myśliwski. Są one odważne, wytrzymałe, inteligentne, wesołe, czujne, przyjacielskie oraz oddane swoim właścicielom.  Bywają one czasem bardzo uparte i nieco zaczepne. Znany jest z tego, że bardzo często goni za szybko poruszającymi się obiektami. Uwielbia przebywanie w lesie oraz we wodzie.  Wymagają one stanowczego traktowania, w przeciwnym wypadku stają się zbyt swawolne.  Foxterier krótkowłosy mimo tego, że ma niezbyt wielkie rozmiary, może przenosić w swoim pysku dosyć duże gabarytowo rzeczy.

Komentarze

One Response to “Foxterier krótkowłosy”

 1. Foksteriery
  Styczeń 16th, 2014 @ 12:05

  Jako doświadczony właściciel 3 foksterierów mogę Wam powiedzieć, że warto brać tego psa w ciemno. Jest on bardzo inteligentny i chętnie bawi się z dziećmi. Potrafi także doskonale bronić swojego terytorium.

Napisz komentarz

 • Ankieta

  Czy masz w domu psa?

  Zobacz wyniki

  Loading ... Loading ...
 • Archiwum

 • Statystyki

  Dzisiaj było 31 osób.
  Teraz buszuje: 1
  Od początku 10142