Psy, pies, rasy psów

Fajny portal o psach – Psiotek.pl


Ratlerek

Ratlerki są to jedne z najmniejszych psów żyjących na całym świecie.  Myślę, że każdy z nas miał okazję obserwować osoby, które prowadziły na smyczy małą miniaturkę, która bądź co bądź energicznie przebierała drobnymi nóżkami.

Ratlerek

Ratlerek – źródło: Tychy.olx.pl

Pieski te mają wygląd szczurkowaty, a swoim wyglądem przypominają nieco chihuahua. Generalnie rozróżnić można ich trzy odmiany: czarne podpalane, brązowe oraz (zwykłe) czarne. Pieski te często są nazywane miniaturkami, a także pinczerkami lub w żargonie podwórkowym- „pieskami kieszonkowymi”, ze względu na swoje „olbrzymie” rozmiary. Są to pieski miniaturowej rasy, które są proporcjonalnie zbudowane. Zarys ich sylwetki mieści się w kształcie kwadratu. Posiadają one wysoko osadzone uszy, bardzo często stojące lub lekko załamane w kształcie literki V; mają okrągłe głowy; małe, szpiczaste mordki; wielkie oczy oraz „trzęsącą się” posturę- gdyż jest on bardzo wrażliwy na zimno, a także cieniuteńkie łapki- często groteskowo nazywane- zapałkami.  Ich waga waha się od 1,2 kg do 2,6 kg.

Komentarze

One Response to “Ratlerek”

 1. Ratlerek miniaturka
  Styczeń 16th, 2014 @ 12:15

  Mój pies jest bardzo spokojny, ale tylko wtedy kiedy ja jestem w domu. Z relacji sąsiadów wynika, że mój Ratlerek uwielbia hałasować w mieszkaniu, kiedy ja lub mój mąż jesteśmy w pracy. Cóż, uroki fajnych piesków.

Napisz komentarz

 • Ankieta

  Czy masz w domu psa?

  Zobacz wyniki

  Loading ... Loading ...
 • Archiwum

 • Statystyki

  Dzisiaj było 2 osób.
  Teraz buszuje: 1
  Od początku 10224