Agresja u psa – agresywny pies york

Yorki mają zalety ale również należy powiedzieć o ich wadach. Yorki przejawiają skłonności do szczekania i ciągłego zaczepiania. Oczywiście yorka nie da się zrobić na spokojnego kanapowego psa, który będzie spokojnie leżał na kanapie. Ale oczywiście można nim pokierować aby szczekanie ograniczyć do minimum. Możemy to tak zrobić gdyż jego szczekanie bardzo denerwuje. Oczywiście bardzo ważna zasada to konsekwencja w postępowaniu. Natomiast jeśli jest małym szczenięciem i poszczekuje wtedy trzeba dać mu do zrozumienia ze to nie jest na miejscu.

agresywny pies

Nawet jeśli jest mały i świetnie się bawi ale jest za głośno wtedy zabawę należy przerwać i kontynuujemy wtedy kiedy york się uspokoi. Natomiast później powinna wystarczyć sama komenda pana i pies powinien być przywrócony do porządku. Powinno zabronić się yorkowi oszczekiwania psów większych gdyż może zakończyć się bardzo źle. Wielu posiadaczy yorka wychodzi z założenia że tylko duże psy należy uczyć posłuszeństwa ale to jest nie prawda i należy uczyć wszystkie.

Artykuł powinien przybliżyć Ciebie do zagadnień: agresywny york, agresja u yorka, agresywny pies, agresja u psa. Zapraszam do komentowania newsa.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *