Cieczka u psa yorka i innych ras – ile trwa?

Nasza suczka powinna dostawać cieczkę raz na osiem miesięcy. Najczęściej cieczka występuje raz na osiem miesięcy. Oczywiście występuje na wiosnę marzec kwiecień i na jesieni wrzesień , październik trwa około trzy tygodnie. Na początku narządy rodne nabrzmiewają i wydzielana jest wydzielina. Natomiast najlepszym momentem na jej pokrycie jest dziewiąty dzień gdy zauważymy cieczkę. Prawidłowo naszego yorka powinno pokryć się tylko raz ale najczęściej dla pewności pokrywa się drugi raz. Należy pamiętać ze należy powtórzyć w trzynastym dniu.

cieczka u psa

Samo krycie najczęściej odbywa się u właściciela psa. Przed samym kryciem należy suczkę odpowiednio przygotować. Oczywiście spinamy sierść suczki po bokach ud odsłaniając srom. Należy zapieczętować włos na ogonku. Pies powinien mieć powiązany włos w okolicach pachwin. Samo krycie trwa od dwudziestu minut do godziny. Podczas ciąży sunie należy otoczyć szczególną opieka. Jeśli wychodzimy z nią na spacery musimy pamiętać aby nie skakała. Podczas spacerów musimy ograniczyć dostęp do innych psów.

Artykuł powinien przybliżyć Ciebie do zagadnień: cieczka u psa, cieczka u yorka, ile trwa cieczka u yorka, ile trwa cieczka u psa, pierwsza cieczka u yorka. Zapraszam do komentowania newsa.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *