Duży Szwajcarski Pies Pasterski – charakter

Jeżeli zależy nam na psie, który pilnowałby naszego domu, nie wpuścił do niego złodzieja, a w razie potrzeby uwolnił również nas samych, możemy zdecydować się na jakąś dużą i inteligentną rasę, która jest przyjazna dla właścicieli, a ostrożna względem obcych. Do takiego zadania idealnie nadaje się każdy duży szwajcarski pies pasterski. Psy szwajcarskie, hodowane po to, aby zajmować się owcami, potrafią bowiem znakomicie pilnować domu.

Duży Szwajcarski Pies Pasterski
Duży Szwajcarski Pies Pasterski – Zdjęcie znalezione na stronie Wikipedia.org

Jeżeli ułożymy ich “leżysko” w pobliżu drzwi wejściowych, z pewnością nikt nie wkradnie się do naszego domostwa w nocy czy w trakcie naszej nieobecności. Pieski te dzięki doskonałemu węchowi i czujność szybko zauważa zbliżające się niebezpieczeństwo i odpowiednio na nie zareagują. Albo nie pozwolą one złodziejowi wejść do domu, albo też zaatakują go na sowim terenie. Jeżeli zaś ktoś odważy się napaść nas samych, pieski te gwałtownie zareagują i ans obronią. Są bowiem niezwykle oddane i wierne. Dlatego też wiele osób uważa ich za najwierniejszych przyjaciół, których trudno przecenić.

Artykuł powinien przybliżyć Ciebie do zagadnień: duży szwajcarski pies pasterski, duży szwajcarski pies pasterski charakter. Zapraszam do komentowania newsa.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *