Koty syjamskie – historia, informacje, porady

Koty syjamskie pochodzą z Dalekiego Wschodu, znane są od XVI wieku. Mają plamy na masce, uszach, łapach, ogonie. Duże, niebieskie oczy dodają im urody oraz klasy. Są szczupłe, ale muskularne. Rodzą się białe, w drugim roku życia się wybarwiają. Cechują je inteligencja, otwartość, ciekawość świata. To kociaki pełne temperamentu, kochają ludzi, nie znoszą samotności, bywają zaborcze oraz zazdrosne, ale można je utemperować.

kot syjamski
Kot syjamski – zdjęcie znalezione na Wikipedia.org

Mają świetny apetyt, dlatego mogą tyć. Należą do zwierząt długowiecznych, mogą żyć nawet 20 lat. Rasa została opisana w latach 80. XIX wieku. Jej uroda podbija serca, a koty są bardzo chętnie kupowane. Ich sierść nie uczula, zatem nawet alergik może takiego kota posiadać w domu lub mieszkaniu. Krzyżówkami można modyfikować te koty, nadając im różnorodne ubarwienie. Są naturalnie czyste, myją się często, nie trzeba ich kąpać. W Polsce są bardzo popularne, można je kupić w hodowli lub od osób prywatnych. Lubią drapaki oraz zabawki, dlatego dla ich radości warto im takie rzeczy zapewnić.

Witaj na mojej stronie, która poświęcona jest pupilom. Najwięcej newsów, ciekawostek i porad znajdziesz o yorkshire terrier. Strona powstała dzięki yorkowi, który wabi się Psiotek. Tak, to mój pies. Psiotek dwa razy oszukał przeznaczenie. Pierwszy raz gdy potrącił go samochód, a drugim przypadkiem było ukąszenie przez żmiję. Myślę, że gdyby miał podaną surowicę kilkanaście minut później to nie byłoby go z nami. Zapraszam do czynnego udziału na stronie, komentowania newsów itd.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *