Pielęgnacja yorka

York jest pieskiem bardzo czystym i musimy o niego dbać. Oczy są bardzo wrażliwym narządem więc bardzo o nie trzeba dbać i trzeba poświecić bardzo dużo uwagi jeśli chodzi o stan zdrowia zwierzaka i jego pielęgnacje. Yorkowi należy codziennie przemywać oczy i dbać o czystość włosów w ich pobliżu. Oczywiście musimy robić to koniecznie bo brudne włosy dostają się do oczu i wtedy mu ropieją. Dlatego tez yorkowi wiąże się kucyki aby temu zapobiec. Oczywiście wszystkie krople może przepisać tylko weterynarz.

yorkshire terrier

Oczywiście musimy odpowiednio dbać o zęby a były cały czas zdrowe. W dzisiejszych czasach ludzie w domach trzymają przeróżne zwierzęta i dbają aby były jak w najlepszej czystości. Oczywiście każde zwierzę musi mieć wydzielone miejsce, w którym sobie przebywa najwięcej czasu. Oczywiście nawet jeśli pies nie przebywa w kojcu musi mieć tam zabawki czy kocyk. Oczywiście przyzwyczaja się do tego zapachu i będzie wracał do niego. Musimy yorkowi zapewnić dostęp do czystej wody, podobnie i z jedzeniem pamiętajmy aby nie przekarmić pupila.

Witaj na mojej stronie, która poświęcona jest pupilom. Najwięcej newsów, ciekawostek i porad znajdziesz o yorkshire terrier. Strona powstała dzięki yorkowi, który wabi się Psiotek. Tak, to mój pies. Psiotek dwa razy oszukał przeznaczenie. Pierwszy raz gdy potrącił go samochód, a drugim przypadkiem było ukąszenie przez żmiję. Myślę, że gdyby miał podaną surowicę kilkanaście minut później to nie byłoby go z nami. Zapraszam do czynnego udziału na stronie, komentowania newsów itd.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *