Pies Cairn Terrier – charakter, cena

Piesek taki jak cairn terrier zalicza się do grupy terierów, klasyfikowany do krótko nożnych. Jego pochodzenie jest bardzo ciekawe, ponieważ jest on ze Szkocji. Rasa oficjalnie uznana w 1912 roku. Ma 28-31 cm wzrostu, masa ciała 6-7,5 kg. Cechuję się dwuwarstwową szatą, włos – szorstki i twardy. Rzadko kiedy spotykany jest w samej sierści, bez podszarstka. Ma też dość kręcone włoski, lekko falujące. Nieraz można go spotkać w sierści, takiej jak szare, rude(czerwone), pszeniczne lub prawie czarne.

Cairn terrier – Zdjęcie znalezione na stronie Wikipedia.org

Można go zaliczyć do pupilków domowych. Jest bardzo mądry, wesoły. Potrafi szybko pochłaniać wiedzę z zakresu tresury. Jak tylko trochę zwrócimy uwagę na jego szkolnictwo, będzie nam w pełni posłuszny. Jest bardzo sprytny i czujny, także bardzo łagodny. Ściśle przywiązany do swojego pana. Nieraz ma dziwne zachowania, ale jego kochany wygląd wszystko nadrabia. Prawie w ogóle nie stwarza problemów, jest bardzo cichy. Ku wielkiemu zaskoczeniu, posiada też instynkt myśliwski, ponieważ niegdyś polował na różne szkodniki czy szczury.

Witaj na mojej stronie, która poświęcona jest pupilom. Najwięcej newsów, ciekawostek i porad znajdziesz o yorkshire terrier. Strona powstała dzięki yorkowi, który wabi się Psiotek. Tak, to mój pies. Psiotek dwa razy oszukał przeznaczenie. Pierwszy raz gdy potrącił go samochód, a drugim przypadkiem było ukąszenie przez żmiję. Myślę, że gdyby miał podaną surowicę kilkanaście minut później to nie byłoby go z nami. Zapraszam do czynnego udziału na stronie, komentowania newsów itd.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *