Cavalier King Charles Spaniel – opis rasy

Cavalier jest na tyle fajnym pieskiem, że każdy właściciel chciałby go mieć. Lubi wygodę, nie ma się co dziwić, ponieważ przebywał często na dworach szlacheckich. Pochodzi z Wielkiej Brytanii. Psy sięgają wysokością maksymalnie do 35 centymetrów oraz masą ciała od 4,4 do 8,8 kilograma. Szata jest długa, jedwabista, bez loków, lekko falująca, obfita.

Cavalier King Charles Spaniel
Cavalier King Charles Spaniel – Zdjęcie znalezione na stronie Pixabay.com

Umaszczenia występuję, takie jak trójkolorowe, głęboki kasztanowo-rudy, czarne podpalane oraz rubinowy. Trzeba zapewniać mu komfort by czuł się zadowolony. Wesoły, żywy, pełen wdzięku, lubiący zabawę. Kocha przebywać z całą rodziną. Wyzbyty lęki oraz agresji. Bardzo grzecznie bawi się dziećmi. Są psami uległymi. Zaleca się koniecznie wychodzić z nimi na spacery. Można powiedzieć, że świetnie sprawdza się jako dogoterapeuta czy na agility. Dostosowuję się do warunków miejskich oraz wiejskich. Ma wrażliwe uszy oraz oczy. Nie może być psem stróżującym.

Artykuł powinien przybliżyć Ciebie do zagadnień: cavalier king charles spaniel, cavalier spaniel, cavalier king spaniel, cocker spaniel cavalier. Zapraszam do komentowania newsa.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *