Pies Fila Brasileiro – informacje, cechy

Istnieją psy, które czują się swobodnie, gdziekolwiek się znajdą. Chętnie poznają nowe tereny i próbują uzyskać na nich dominację. Inaczej jest z gatunkiem fila brasileiro. Pieski tej rasy okazują się bardzo przywiązane do rodziny, w której się wychowują oraz do jej mieszkania i jego najbliższej okolicy. Pozostają zaś nieufne wobec obcych miejsc i osób. O ile na własnym terytorium potrafią być stanowcze, silne i dominujące, to w obcej przestrzeni stają się nieśmiałe, ciche i spokojne.

Zdjęcie znalezione na stronie Wikipedia.org

Oczywiście, i tam rzucą się bez wahania do obrony swojego właściciela, jednak będą mniej pewne siebie. Pieski tej rasy źle czują się w ciasnych mieszkaniach, gdyż potrzebuje szerokiej przestrzeni oraz sporo ruchu. Najlepiej zatem trzymać je w obszerniejszych lokalach, najlepiej w dużym domu z ogrodem. Na terenach podmiejskich czy wiejskich, wśród rozległych pól, fila czują się najbardziej szczęśliwe i mogą tez oddać człowiekowi największe usługi, dzielnie broniąc jego mienia oraz jego samego.

Witaj na mojej stronie, która poświęcona jest pupilom. Najwięcej newsów, ciekawostek i porad znajdziesz o yorkshire terrier. Strona powstała dzięki yorkowi, który wabi się Psiotek. Tak, to mój pies. Psiotek dwa razy oszukał przeznaczenie. Pierwszy raz gdy potrącił go samochód, a drugim przypadkiem było ukąszenie przez żmiję. Myślę, że gdyby miał podaną surowicę kilkanaście minut później to nie byłoby go z nami. Zapraszam do czynnego udziału na stronie, komentowania newsów itd.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *