Pies Hovawart – cechy, wiadomości

Wiele osób nie czuje się do końca bezpiecznie, a w związku z tym potrzebuje psa obronnego. Zwierzak pełniący tę funkcję powinien na pewno być dosyć duży, silny, odważny. Powinien zachować czujność i ostrożność wobec obcych, lecz nie okazywać im agresji bez powodu. Jednocześnie powinien być wierny i dodany swojemu panu i zawsze stawać w jego obronie. Taki też właśnie jest Hovawart. Ten dosyć duży, ciemny bądź jasny niemiecki pies obronny okazuje się przyjazny i łagodny dla członków rodziny, a jednocześnie zachowuje ostrożność względem obcych.

Zdjęcie znalezione na stronie Wikipedia.org

W sytuacji zagrożenia, reaguje odważnie i pewnie. Potrafi wyratować człowieka z różnych opresji, nie tylko wtedy, gdy zagraża mu inny człowiek, ale również, gdy jest to jakiś żywioł. Hovawarty nie raz wyciągały właścicieli z pożaru czy topieli, a także alarmowały innych ludzi, gdy ich właściciele zachorowali. Są to zwierzęta bardzo wierne i oddane, maja też jednak silną osobowość, bywają samowolne, uparte, sprytnie dążą do tego, aby postawić na swoim. Bywa to drażniący, ale też dodaje pieskom niewątpliwego uroku.

Witaj na mojej stronie, która poświęcona jest pupilom. Najwięcej newsów, ciekawostek i porad znajdziesz o yorkshire terrier. Strona powstała dzięki yorkowi, który wabi się Psiotek. Tak, to mój pies. Psiotek dwa razy oszukał przeznaczenie. Pierwszy raz gdy potrącił go samochód, a drugim przypadkiem było ukąszenie przez żmiję. Myślę, że gdyby miał podaną surowicę kilkanaście minut później to nie byłoby go z nami. Zapraszam do czynnego udziału na stronie, komentowania newsów itd.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *