Pies Mastif Tybetański – opis rasy, cechy

Duże psy miewają bardzo różny charakter. Niektóre bywają ostre, nieufne, nieprzystępne, inne natomiast wykazują się wielką ufnością i łagodnością. Natomiast mastif tybetański prezentuje typ pośredni. Jest to w prawdzie pies inteligentny, spokojny, zrównoważony, lecz czasami wykazuje wielką skłonność do zabawy, szczególnie na świeżym powietrzu. Ponadto jest on przyjaźnie nastawiony, wierny i oddany właścicielom, natomiast wobec obcych zachowuje nieufność.

Zdjęcie znalezione na stronie Wikipedia.org

Ze względu na swoją czujność i doskonały węch potrafi szybko wyczuć zagrożenie i ostrzec przed nim pana bądź go obronić. W stosunku do innych zwierząt zachowuje się w sposób dominujący. Pragnie być przewodnikiem stada, o czym należy pamiętać, jeżeli hoduje się mastifa razem z innymi psami. Jego zrównoważony charakter sprawia jednak, że mastif nie rzuca się na nikogo bez wyraźnej przyczyny. Jest to pies, któremu śmiało można zaufać. Z pewnością nigdy nie ugryzie nas bez powodu, jak to się niestety nie raz dzieje w przypadku dużych psów obronnych.

Witaj na mojej stronie, która poświęcona jest pupilom. Najwięcej newsów, ciekawostek i porad znajdziesz o yorkshire terrier. Strona powstała dzięki yorkowi, który wabi się Psiotek. Tak, to mój pies. Psiotek dwa razy oszukał przeznaczenie. Pierwszy raz gdy potrącił go samochód, a drugim przypadkiem było ukąszenie przez żmiję. Myślę, że gdyby miał podaną surowicę kilkanaście minut później to nie byłoby go z nami. Zapraszam do czynnego udziału na stronie, komentowania newsów itd.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *