Pies pinczer – umarszczenie, pielęgnacja

Pinczer to pies pochodzący z Niemiec, w przeszłości był psem stróżującym oraz do towarzystwa. Jest to miły i malutki piesek. Nie podlega próbom pracy, waży maksymalnie 4,5 kilograma, taka drobinka. Ma około 30 cm wysokości. Jego umaszczenie jest czarne lub czekoladowe, ma podpalane łaty. To pies mały i rachityczny, wywołuje chęć przytulania i głaskania. Lubi spacer, chętnie łowi, bo taki ma instynkt. Jest nieufny w stosunku do obcych osób, czasami szczeka ponad miarę. Jest to jednak zwierzę chętnie kupowane. Ma temperament, jest bystry, spostrzegawczy, wesoły. Taki pies kompan samotnych chwil.

pinczer
Pies pinczer – zdjęcie znalezione na stronie Pxhere.com

Nadaje się do małych mieszkań. Potrzebuje dobrej diety, bogatej w witaminy. Nie wymaga pielęgnacji, jego krótka sierść jest bardzo efektowna. Ma skłonność do powstawania kamienia nazębnego, trzeba zatem dbać o jego uzębienie oraz przycinać mu odpowiednio często pazurki. Dzisiaj mały pinczerek to piesek kanapowy przede wszystkim. Pies jest zbudowany proporcjonalnie, co dodaje mu urody.

Witaj na mojej stronie, która poświęcona jest pupilom. Najwięcej newsów, ciekawostek i porad znajdziesz o yorkshire terrier. Strona powstała dzięki yorkowi, który wabi się Psiotek. Tak, to mój pies. Psiotek dwa razy oszukał przeznaczenie. Pierwszy raz gdy potrącił go samochód, a drugim przypadkiem było ukąszenie przez żmiję. Myślę, że gdyby miał podaną surowicę kilkanaście minut później to nie byłoby go z nami. Zapraszam do czynnego udziału na stronie, komentowania newsów itd.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *