Yorkshire Terrier biewer – informacje

Yorkshire Terrier biewer to piękna rasa psa, znana od 1984 roku. Jest to miły i pełen polotu psiak, wesoły, zaradny i szczekliwy. Kocha swoich Państwa i ma ich dobro na względzie, słucha poleceń oraz je wypełnia chętnie i z dużym zapałem. Do Polski te pieski zawitały w 2006 roku. Są to psiaki dość drogie, lecz warte swojej ceny – szczeniak kosztuje co najmniej 1000 złotych, najtańsze są zwierzaki bez rodowodu. Pieski mają umaszczenie biało-czarne-beżowe, puszyste i efektowne. Do Polski te pieski trafiły z Niemiec do Polski dzięki niemieckim hodowcom. Pieski mają mocną budowę i bardzo proporcjonalną, są efektowne.

Zdjęcie znalezione na stronie Pixabay.com

Pieski są lekkie, ponieważ ważą niespełna cztery kilogramy. Okrągłe oczka, sterczące uszka dodają im urody i ponadczasowego piękna. Są to żywiołowe i temperamentne pieski, lubiące ruch i świeże powietrze. Pieski lubią dzieci, są rodzinne i lubią przebywać z ludźmi. Chętnie biegają ze swoim panem lub panią, kochają ruch, uwielbiają przebywanie w towarzystwie, a samotność męczy je niezmiernie. Yorki należy czesać, bo ich długie włosy mają tendencję do plątania się. Ich zęby są delikatne, a karmienie yorka suchą karmą sprawia, że zęby są czyste i wypielęgnowane.

Kamień nazębny potrafi sprawić, że dwuletni york potrafi stracić znaczącą część uzębienia, co negatywnie wpływa na jego trawienie oraz urodę. Warto zatem dbać o zęby tego pieska od samego początku jego życia. Zadbany york będzie piękny do końca swojego życia. Źle wychowany york potrafi zdominować całą rodzinę i wejść jej na głowę, a wtedy jest już za późno, aby zniwelować złe nawyki tego miłego zwierzaka. Bywa zazdrosny i bardzo zaborczy, gdy nie jest odpowiednio wychowany przez swoich właścicieli. Dobrze ułożony pies tej rasy jest wspaniałym przyjacielem na każdy czas.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *