Yorkshire Terrier biewer – informacje

Yorkshire Terrier biewer to piękna rasa psa, znana od 1984 roku. Jest to miły i pełen polotu psiak, wesoły, zaradny i szczekliwy. Kocha swoich Państwa i ma ich dobro na względzie, słucha poleceń oraz je wypełnia chętnie i z dużym zapałem. Do Polski te pieski zawitały w 2006 roku. Są to psiaki dość drogie, lecz warte swojej ceny – szczeniak kosztuje co najmniej 1000 złotych, najtańsze są zwierzaki bez rodowodu. Pieski mają umaszczenie biało-czarne-beżowe, puszyste i efektowne. Do Polski te pieski trafiły z Niemiec do Polski dzięki niemieckim hodowcom. Pieski mają mocną budowę i bardzo proporcjonalną, są efektowne.

Zdjęcie znalezione na stronie Pixabay.com

Pieski są lekkie, ponieważ ważą niespełna cztery kilogramy. Okrągłe oczka, sterczące uszka dodają im urody i ponadczasowego piękna. Są to żywiołowe i temperamentne pieski, lubiące ruch i świeże powietrze. Pieski lubią dzieci, są rodzinne i lubią przebywać z ludźmi. Chętnie biegają ze swoim panem lub panią, kochają ruch, uwielbiają przebywanie w towarzystwie, a samotność męczy je niezmiernie. Yorki należy czesać, bo ich długie włosy mają tendencję do plątania się. Ich zęby są delikatne, a karmienie yorka suchą karmą sprawia, że zęby są czyste i wypielęgnowane.

Kamień nazębny potrafi sprawić, że dwuletni york potrafi stracić znaczącą część uzębienia, co negatywnie wpływa na jego trawienie oraz urodę. Warto zatem dbać o zęby tego pieska od samego początku jego życia. Zadbany york będzie piękny do końca swojego życia. Źle wychowany york potrafi zdominować całą rodzinę i wejść jej na głowę, a wtedy jest już za późno, aby zniwelować złe nawyki tego miłego zwierzaka. Bywa zazdrosny i bardzo zaborczy, gdy nie jest odpowiednio wychowany przez swoich właścicieli. Dobrze ułożony pies tej rasy jest wspaniałym przyjacielem na każdy czas.

Witaj na mojej stronie, która poświęcona jest pupilom. Najwięcej newsów, ciekawostek i porad znajdziesz o yorkshire terrier. Strona powstała dzięki yorkowi, który wabi się Psiotek. Tak, to mój pies. Psiotek dwa razy oszukał przeznaczenie. Pierwszy raz gdy potrącił go samochód, a drugim przypadkiem było ukąszenie przez żmiję. Myślę, że gdyby miał podaną surowicę kilkanaście minut później to nie byłoby go z nami. Zapraszam do czynnego udziału na stronie, komentowania newsów itd.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *