Yorkshire Terrier miniaturka

Teriery to piękne psy, ale najpiękniejszy jest yorkshire terrier miniaturka. To malutki piesek, miły i wyjątkowy, pierwszej klasy. Jest to piesek znany od 1898 roku, kiedy to przyjęto wzorzec jego rasy. Malutki, kudłaty, śliczny. Taki piesek spodoba się każdemu i każdemu da to, co najlepsze. Niejedna pani chce mieć takiego pieska. Psiak potrzebuje dobrego, ale konsekwentnego pana, który zadba o jego potrzeby i poczuje jego urok. Jest to psiak o wspaniałym charakterze, czułym i pogodnym, nie pozwala właścicielom na odczuwanie samotności.

Zdjęcie znalezione na stronie Sprzedajemy.pl

Nie należy jednak we wszystkim mu ulegać, nie może szczekać bez potrzeby i przeszkadzać otoczeniu, szczególnie denerwując bardziej wrażliwych sąsiadów. Taki piesek jest wyjątkowy, miły, maleńki, budzi opiekuńcze instynkty. Nadaje się do hodowania przez osobę samotną oraz przez rodzinę z małymi dziećmi. Tego rodzaju psiak jest miły, czuły i zadbany. Nadmierne rozpieszczanie i psucie yorka nie jest dla niego wcale dobre, bo psuje jego charakter i czyni z niego małego potwora. Jest to psiak przyjazny, czujny, miły, mały łobuziak.

Potrafi szaleć i sprawia, że każdy czuje się z nim dobrze. Taki piesek potrafi dbać o niejedną osobę i na pewno jest idealnym przyjacielem. Gdy usłyszy dzwonek do drzwi to natychmiast daje o tym znać panu lub pani. Cały dom o tym wie. Jednak rozpuszczony przejmuje kontrolę nad domem i daje odczuć, że on tutaj rządzi. Należy dbać o jego higienę, bo kąpany rzadko nie pachnie ładnie. Jest to wspaniały kumpel i przyjaciel. To pies na długie lata, przyjaciel do końca życia.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *